Vaak is het resultaat 3 weken na de behandeling zichtbaar, dus vrij snel! De vaatjes zijn dan aanzienlijk minder opvallend en de roodheid neemt af.
Deze roodheid wordt veroorzaakt door kleine, oppervlakkige bloedvaatjes in de huid. Hoewel make-up vaak kan helpen om dit te camoufleren, is er ook een permanente oplossing beschikbaar: de vaatlaser. Naast couperose kan de vaatlaser ook worden gebruikt voor de behandeling van rosacea, spider naevi (spinnetjes) en cherry angioma (kersenwratjes).
Indien er gestart wordt met een behandeltraject, kan er een afspraak ingepland worden voor een eerste behandeling of reeks behandelingen.
Binnen 3 weken ruimt het lichaam het behandelde oppervlakkige bloedvat op en is het minder zichtbaar of zelfs geheel verdwenen. De huid ziet er egaler uit. Het kan voorkomen dat één behandeling niet voldoende is voor het gewenste resultaat. Dan is er een tweede en soms nog een derde behandeling nodig, afhankelijk van de grootte van de bloedvaten en de hoeveelheid bloedvaten die opgeruimd mogen worden.
Je mag geen vaatlaserbehandeling ondergaan als je:
De huidtherapeut beoordeelt tijdens het intakegesprek of vaatlaserbehandelingen bij jouw situatie geschikt zijn. Bij twijfel neem dan contact op met je huidarts en overleg op vaatlaser geschikt is voor jouw situatie.
In de meeste gevallen volstaat met 1 tot 3 behandelingen. Verder hangt dit ook af van de grootte van het gebied dat behandeld zal worden.
Tijdens de behandeling kunnen er warme prikjes gevoeld worden. Deze kunnen als gevoelig ervaren worden maar zijn meestal goed te verdragen.
Ja, voor een MedioStar vaatlaserbehandeling zijn er enkele belangrijke voorzorgsmaatregelen om ervoor te zorgen dat de behandeling veilig en effectief is. Hier zijn de belangrijkste voorzorgsmaatregelen:
Voor vaatlaser kun je alleen in het gezicht in aanmerking komen voor een (gedeeltelijke) vergoeding van de zorgverzekeraar, mits je aanvullend verzekerd bent voor camouflagetherapie. Dit verschilt per verzekeraar en polis. Je dient de factuur zelf in te dienen bij de zorgverzekeraar.